Wersja Archiwalna

Wiedźmin 3 - przeciek (bez spoilerów)

W sieci pojawiły się dokumenty dotyczące gry Wiedźmin 3 które wyciekły z dysku sieciowego CD Projekt. Pośród dokumentów znajduje się kilka niepublikowanych wcześniej concept-artów, screenshot ukazujący próbny rendering oraz sporo dokumentów produkcyjnych. Niektóre dokumenty są czysto developerskie, np. lista bugów w wersji alpha, instrukcje dotyczące tworzenia włosów dla postaci, inne dotyczą fabuły, bohaterów niezależnych, planowanego dema na targi E3 a nawet zakończenia gry.

Stanowisko CD Projekt Red jak zwykle pokazuje klasę i zdrowe podejście do sprawy:

W wyniku obejścia naszego systemu zabezpieczeń do sieci przedostał się szereg plików dokumentujących proces produkcyjny gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z różnych okresów developmentu. Część z nich zawiera informacje na temat fabuły Wiedźmina. Prosimy o cierpliwość i przestrzegamy graczy przed czytaniem ujawnionych informacji, ponieważ mogą one zmniejszyć przyjemność z samodzielnego odkrywania gry. Ujawnienie dokumentów w żaden sposób nie wpływa na harmonogram prowadzonych prac.

Bywa, miejmy tylko nadzieję że sama gra nie ulegnie zmianom w związku z tym raczej niewielkim wyciekiem. Osobiście, o ile z ciekawością obejrzałem część materiałów, unikam zagłębiania się w informację na temat fabuły - myślę że warto poczekać na oficjalne wydanie gry. Jeżeli ktoś z Was chciałby sam rzucić okiem na wyciek to zapraszamy na ten wątek na reddit (w jednym z komentarzy jest link do paczki z dokumentami).