Wersja Archiwalna

Wężowi zabójcy

Organizacja Wężowych ZabójcówWężowi zabójcy to elitarna organizacja zrzeszająca jednych z najbardziej niebezpiecznych morderców na zlecenie. Wśród nich dominują ludzie o wysokiej pozycji społecznej, co wydaje się być zrozumiałe, biorąc pod uwagę sferę ich działalności. Ofiarami węży padają bowiem najczęściej ludzie bogaci i wpływowi. Z tej samej klasy wywodzą się także zleceniodawcy, którzy wykorzystują wężowych zabójców jako narzędzie służące do usuwania przeciwników w regularnie prowadzonych przez siebie wojnach o wpływy. Dla wężowych zabójców nie pieniądze są najważniejszą z motywacji działania. Owszem, czerpane skądinąd zyski są niemałe, lecz dla nich liczy się przede wszystkim klasa, styl czyniący z zabijania sztukę oraz satysfakcja. Ta domena i utrzymywanie spójności wizerunku ma swoje odbicie w głębokim profesjonalizmie działań. Zaangażowanie w działalność odcina węża całkowicie od swoich korzeni. Na potrzeby zlecenia staje się on kimś innym, a potrafi to robić doskonale.
Każda ofiara wężowych zabójców pada od ukąszenia gada. Tak to przynajmniej wygląda. Badający sprawę zabójstwa łamią sobie głowy co mogło się tak naprawdę stać i żaden z nich nie podejrzewa nawet, że wśród nich może znajdować się morderca. Dlaczego? Wężowy zabójca przygotowuje się do swojego zadania niezwykle dokładnie i cierpliwie. Może to trwać nawet do około dwóch lat. Przez ten czas morderca wtapia się w otoczenie ofiary bardzo płynnie i niezauważenie jak wąż wpełzający nocą do łóżka śpiącego i niczego nie podejrzewającego człowieka. Robi to naprawdę zawodowo, potrafi nawet ukryć swój olbrzymi tatuaż przedstawiający węża, oplatający całe ciało od palca wskazującego prawej dłoni, po koniec dużego palca u lewej stopy. Po dokonanym mordzie znajduje się poza sferą wszelkich podejrzeń. Znika, wycofuje się bardzo powoli.
Każdy wężowy zabójca jest w pewnym zakresie wyspecjalizowany, wszyscy są oczywiście niezwykle wszechstronni, lecz indywidualne cechy fizyczne jak i zakres posiadanej wiedzy wpływają niejako na to kto w jakiego rodzaju zadaniach specjalizuje się najbardziej. Do innych zadań wyznaczona zostanie piękna, powabna, zmysłowa kobieta , do innych rosły mężczyzna w średnim wieku. Zupełnie jakby porównywać Kobrę i węża-dusiciela. Już na tym poziomie selekcja wśród wykonawców zadania świadczy o niewiarygodnym perfekcjonizmie. Zdarzyło się kiedyś, że wyczyn wężowych zabójców wywołał niesamowitą burzę w świecie wyższych sfer Middenlandu. Wiązało się to z głośną sprawą procesu o korupcję w strukturach władzy prowincji. Sprawa ciągnęła się kilka lat. Kluczowy świadek, wraz z całą rodziną został w absolutnej dyskrecji wywieziony do hospicjum, w którym ukrywał się półtora roku. Po tym czasie cała rodzina została zgładzona, wszyscy zginęli od ukąszenia. Momentalnie zamknięto bramy ośrodka, od chwili zabójstwa nikt nie opuścił murów hospicjum, morderca musiał być wewnątrz. Rozpoczęło się żmudne badanie sprawy, przesłuchiwania, obserwacje. Wreszcie udało się odnaleźć winnego, był nim jeden z pacjentów. Znaleziono w jego rzeczach narzędzie zbrodni-metalowy przedmiot przypominający kastet służący do zadawania ran wyglądających jak ukąszenie. Jako jedyny nie miał także niepodważalnego alibi, które ktokolwiek by potwierdził. Po raz pierwszy udało się schwytać węża był to wielki sukces władz

Nikt jednak nie przejrzał chytrości prawdziwego mordercy, a właściwie dwóch, którzy nawzajem zapewnili sobie doskonałe alibi. Między nimi nie było żadnego związku: jeden z nich był osobistym lekarzem młodego szlachcica przechodzącego rekonwalescencję po pojedynku, drugim zaś była piękna, młoda dama opiekująca się mężem, który pół roku wcześniej zapadł na suchoty Profesja wężowego zabójcy wskazana jest raczej do wykorzystania przy tworzeniu bohaterów niezależnych, choć przy ciekawym pomyśle na kampanię na wprowadzenie w szeregi drużyny zdrajcy


Schemat rozwoju:

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
20201164034020301040Umiejętności podstawowe*


Cichy chód na wsi
Cichy chód w mieście
Ukrywanie się na wsi
Ukrywanie się w mieście
Otwieranie zamków
Człowiek guma**
Wyzwalanie się z więzów
Ogłuszenie

Silny cios
Akrobatyka
Wspinaczka
Tropienie
Szósty zmysł**
Ucieczka
Charakteryzacja
Warzenie trucizn
Uniki

Widzenie w ciemnościach**
Aktorstwo
Naśladownictwo

* dochodzą oczywiście umiejętności specjalizujące (wedle uznania MG)
** zdolnościami tymi obdarza zabójcę magiczny tatuaż

Rekrutacja w szeregi zabójców odbywa się poprzez staranny dobór odpowiednich kandydatów spośród szlachty, wybrany stawiany jest w sytuacji bez wyjścia ( szantaż, groźba ) musi zgodzić się na spotkanie. Porywa się go, potem następuje pranie mózgu i przygotowanie do pracy.

Tłumaczenie:banshee