Wersja Archiwalna

Straszny Wilk

Straszny Wilk


Straszne wilki są dziełem nekromantów. Są to nieumarłe wilki i najczęściej są oczami i uszami nekromanty na tyle potężnego aby je stworzyć.

Wygląd:
Są to nieumarłe wilki w różnym stadium rozkładu. Sierść odpada in razem ze skórą i śmierdza rozkładającym się mięsem.

Charakter:
Straszne wilki są kontrolowane przez nekromantę, więc nie mają charakteru, ale mogą być traktowane jako złe.

Cechy psychologiczne: Wywołują strach we wszystkich żyjących stworzeniach, a same są odporne na jakiekolwiek oddziaływanie psychologiczne.

Zasady specjalne:
Ich ugryzienie powoduje zakażenie i może zarazić ofiarę jeśli tej nie powiedzie się test odporności (wykonywany tylko raz w czasie walki). Zarażona ofiara traci 1 punkt Żw na godzinę, a gdy Zw spadnie do 0 to co godzinę wykonuje test na tabeli Nagłej Śmierci (trafienia krytyczne). Postać posiadająca umiejetność Leczenie Chorób lub napój uzdrawiający może zatrzymać chorobę i wyleczyć ofiarę. Czar Leczenie Ran zapewnie tylko więcej czasu na leczenie ale nie zatrzyma choroby.
Straszne wilki regenerują się tak jak trolle. Tylko rany zadane kwasem, ogniem lub utrata głowy nie mogą zostać zregenerowane. W przeciwieństwie do trolli wilki nie mogą regenerować utraconych kończyn.
Straszne wilki są odporne na wszystkie czary działające na umysł.

Uwaga:
Aby stworzyć takie sługi nakromanta musi być na trzecim poziomie i mieć 3-12 wilków, które są martwe nie dłużej niż dzień. Dopiero wtedy nekromanta może rozpocząć inkantacją która zawiera zmodyfikowany czar Powstanie z Martwych, Rozszerzona Kontrola i skalany magią nieumarłych napój leczniczy. Rytuał trwa godzinę i jeśli zostanie przerwany, nekromanta musi zaczynać wszystko od początku. Po rytuale nekromanta ma do dyspozycji 3-12 wilków które mogą grasować w promieniu 8 kilometrów od niego. W przypadku przekroczenia tej odległości wilk zawróci w stronę nekromanty aby nawiązać utracony z nim kontakt (chyba, że otrzymał inny rozkaz). Wilk przyjmuje komendy składające się maksymalnie z 3 zdań (do 30 słów) i zawsze je wykonuje (z wyjątkiem ostatniej ;P).

Podstawowe statystyki:

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
741-3420251-18281818-

Tłumaczenie:banshee