Wersja Archiwalna

Smoko-Ogr

Smoko-Ogry

Smoko-Ogry są stworami chaosu, jednak nie całkowicie, jak centaury czy demony. Mają sześć kończyn; dwie ręce wyrastające z potężnie umięśnionego torsu (podobnego do orczego) i cztery pokryte łuskami, gadzie nogi wyrastają ze smokopodobnej, dolnej części tułowia, która jest zakończona długim, smoczym ogonem. Dzięki takiej budowie Smoko-Ogry mogą nosić pancerze. Mówi się, że Smoko-Ogry śpią całe wieki w jaskiniach głęboko pod ziemią, a jedyną rzeczą, która jest w stanie je obudzić jest inny Smoko-Ogr lub uderzenie pioruna (naturalnego lub magicznego). Legenda głosi, że są one w stanie wywoływać uderzenia piorunów w wybrane cele (w promieniu 20m. i w zasięgu wzroku, raz dziennie), oraz czerpać z nich energie do regeneracji. Krążą też pogłoski, że kiedy nastąpi koniec świata obudzi się Krakanrok Czarny, Wielki Lord wszystkich Smoko-Ogrów i ziemia zostanie spowita piorunami.

Strach:
Smoko-Ogry wywołują strach we wszystkich istotach poniżej 3m. wzrostu. Same są odporne na wszelkie oddziaływania psychologiczne.

Pancerz:
Niezwykle gruba i wytrzymała skóra, oraz twarde łuski dają im 1 PP na całym ciele. Dodatkowo mogą nosić pancerze.

Pioruny:
Smoko-Ogry wpadają w szał gdy zostaną trafione piorunem, ale nie doznają od błyskawic (naturalnych i magicznych) żadnych obrażeń. To dotyczy także oddechu Niebieskich Smoków. Statystyki:

Młody Smoko-Ogr:

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
649256526304393553696927

Dojżały Smoko-Ogr:

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
657346629405494363797937

Starszy Smoko-Ogr:

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
665436635506596673898937

Powyższe statystyki są przykładowymi dla Smoko-Ogrów w danym wieku.

"Twierdzi się, że Chaos jest źródłem wszelkiego zła w Starym Świecie, że to właśnie przeciwko niemu synowie Imperium zaciągają się do wojska by walczyć i ginąć na chwałę Imperatora, sakwy klechów są raz po raz wypełniane datkami od tych ślepych owiec, które chcą sobie tak wykupić ocalenie... Ale Imperator i Wielki Teogonista okłamali nas wszystkich! Dlatego twierdzę, że Chaos nie jest zły... Chaos to zmiana, a my potrzebujemy zmian!!!"

Malkolm Y- były profesor uniwersytetu w Altdorfie gdy podpalano pod nim stos za zdradę i herezję.