Wersja Archiwalna

Slaanesh - Pan Przyjemności

Slaanesh, Pan przyjemności

Poniższy artykuł jest zarysem kultu. Z założenia jest on tylko szablonem do rozbudowania przez MG.

Opis: Slaanesh jest Panem przyjemnosci i bogiem Chaosu oddanym wszelkiego rodzaju perwersjom. Z usmiechem patrzy, jak jego wyznawcy oddają się wszelkiego rodzaju hedonistycznym przyjemnościom, odrzucajac wszelkie społeczne normy i zakazy. Kiedy odkrywaja wszelkie doznania i fantazje, jakich ciało jest w stanie zkosztować. Jego wyznawcy muszą poznać wszystkie uczucia, strach, ból i agonię też.

Slaanesh jest przedstawiany jako hermafrodyta. Lewa połowa jego ciała jest kobieca, a prawa, męska. Od jego postaci bije niesamowity urok i nienaturalne piękno niedostępne innym bogom Chaosu. Złote włosy spływają na ramiona, a nad czołem wyrastaja dwa złote rogi pokryte klejnotami i wyszukanymi ozdobami. W prawej dłoni trzyma magiczne, jadeitowe berło. Jest to jego największy i najpiekniejszy skarb. Ubrany jest w piękną kolczugę zdobioną aksamitem i inkrustowaną klejnotami, jakich od wieków poszukują śmiertelnicy.

Symbole: Wyznawcy Slaanesh'a zawsze mają gdzies na sobie jego symbol. Zwykle jednak nie obnoszą sie z nim otwarcie tylko starają się go zakamuflować jako część ozdobnego wzoru na ubraniu, czy jakiś zawiły wzór na biżuterii. Mozna też ich poznać po ozdobach zawierających śmiałe elementy erotyczne. Kultyści noszą habity odsłaniające prawą stronę klatki piersiowej (jest to nie tylko oznaka przynależnosci do kultu, ale też wymóg wielu z rytuałów). Szaty wyznawców zawsze są utrzymane w spokojnych, pastelowych kolorach i niezwykle zdobne. Liczbą Slaanesh'a jest 6 i kultysci zawsze spotykaja się w grupach liczących 6 osób lub wielokrotność tej liczby.

Zasięg kultu: Kult Slaanesh'a jest bardzo popularny w większych miastach Imperium, Bretonii oraz częściach Estalii i Tileii. Wyznawcy wywodzą się zwykle z wyrzszych klas społecznych, szlachty, notabli, oraz bogatych mieszczan. Nie wiadomo ile jest miejsc kultu, gdyż zwykle znajdują sie one w dobrze strzeżonych posiadłościach i tylko kultysci maja tam wstęp. Jednak wiadomo, że ten kult jest najbardziej rozpowszechniony spośród wszystkich czterech aspektów Chaosu. Rekrutacja często odbywa się na uczelniach wyższych i to właśnie tam są werbowani przyszli kultyści i czempioni.

Cele kultu: W przeciwieństwie do pozostałych bogów Chaosu, Slaanesh nie dąży do zniszczenia wszelkiego życia. Woli przejmować władzę i zakulisowymi zagrywkami doprowadzać ludzkość do upadku. Lecz to są tylko poboczne skutki jego działań. Karmi się on każdym odczuciem jakie jest wzbudzane w czasie obrzędów ku jego czci. Im udczucie jest mocniejsze (nie ważne czy to strach, przerażenie, ekstaza, czy ból) tym bardziej zadowolony jest Pan Przyjemności. Niektórzy wyznawcy posiadają całe sierocińce lub szpitale, aby z nich czerpać ofiary do swoich rytuałów. Kultyści mogą byc postrzegani jako nie do końca poważna banda zwyrodnialców ale tylko przez tych którzy nie widzieli na własne oczy ich obrzędów... Ci, którzy widzieli, nie opowiedzą o nich nikomu...