Wersja Archiwalna

Skywind i Skyblivion

Skywind to pełna konwersja do gry Skyrim która przenosi Morrowinda na silnik Skyrima. Projekt jest tworzony w całości przez fanów/modderów podobnie jak Skyblivion oraz Morrblivion.

Twórcy Skywinda planują nie tylko odnowić Morrowinda ale także wzbogacić go. Tak więc w nowym Morrowindzie będziemy mieli mechanikę tworzenia przedmiotów (inną jednak od tej znanej ze Skyrima, polegającą na przepisach które musimy odnaleźć w świecie gry), nowe podkłady głosowe (większość dialogów w Morrowindzie była tylko tekstowa), przebudowane i udoskonalone elementy świata itd.

Morrowind przez wielu fanów gatunku uważany jest za najlepszą grę z serii The Elder Scrolls, jednak po 12 latach od wydania gra wydaje się już lekko przestarzała. Dlatego też konwersja unowocześniająca tą grę doczekała się sporej już grupy fanów, miejmy nadzieję że modderom wystarczy sił na ukończenie tak ambitnej produkcji.

Wczesne wersje modów dostępne są na stronie projektu odnowy gier z serii The Elder Scrolls, na tej stronie możesz również dołączyć do grupy modderów jeżeli posiadasz odpowiednie zdolności.