Wersja Archiwalna

Skorpion Krwi

Skorpion Krwi

Skorpiony Krwi są ciekawym fenomenem występującym tylko w miejscach silnie przesiąkniętych magią. Ich budowę i zachowanie studiował dr Vermitius Saled, czarodziej biegły w sztuce przyzywania i magii elementarnej. Doszedł on do wniosku, że te pseudo formy życia istnieją wyłącznie po to aby niszczyć. Bezmyślnie i bez instynktu samozachowawczego niszczyć wszystko co żyje. Może jest to jakaś manifestacja Chaosu, a może część jakiegoś większego planu istot z pustkowi północy, tego nie udało się ustalić. Badania doktora Saleda ujawniły, że Skorpiony rodzą się wyłącznie z kropel krwi przelanej w walce lub w akcie zemsty i tylko w odpowiednim (magicznym) miejscu. Żadna inna metoda przelania krwi nie powoduje ich powstania. Są pozbawione jakichkolwiek organów czuciowych, oprócz zmysłu cieplnego. To właśnie nim kierują się wybierając największe i najcieplejsze ofiary. Szczęśliwie są mniej więcej tak uciążliwe jak osy więc są groźne tylko w większych grupach. Mierzą około centymetra szerokości i dwóch centymetrów długości. Poruszając się zostawiają za sobą drobne strużki krwi.

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
1250111502--28989-

DO MG: KAŻDA rana zadana ofierze w walce (lub innemu skorpionowi) stworzy kolejnego skorpiona, ale skorpion sam z siebie nie może tworzyć swoich pobratymców. Chyba, że na tej sesji jesteś szczególnie złośliwy :D

Skorpiony Krwi zadają zawsze 1 punkt obrażeń, negując pancerz (nie magiczny) i wytrzymałość ofiary. Każda zadana rana (1 punkt obrażeń) tworzy 1k6 skorpionów.