Wersja Archiwalna

Współpracuj z serwisem Gildia RPG

W naszym serwisie skupiamy się na grach RPG - tych rozgrywanych przy świetle świec z kartą postaci w ręce i tych których akcję śledzimy na ekranie. Staramy się dostarczać najświeższych informacji o popularnych tytułach (tzw. AAA) jak i niszowych grach indie. Staramy się promować rodzime produkcje, a w szczególności odbywające się w Polsce konwenty, LARPy i tym podobne imprezy.

Jeżeli organizujesz konwent lub fabularną grę plenerową - Gildia RPG chętnie podejmie się promocji i patronatu nad Twoja imprezą. Jeżeli wydajesz grę w klimatach RPG lub pracujesz nad własnym systemem RPG - daj nam znać a postaramy się wypromować Twoje dzieło!

Piszcie śmiało: doppler@gildiarpg.pl.

Pax Romana

Z przyjemnością ogłaszamy że nawiązaliśmy współpracę z serwisem Pax-Romana!

Pax-Romana jest projektem opierającym się o rozgrywkę znaną w latach 2002-2012 jako "Historica" (historica.pl). Niestety serwis ten zakończył swoją działalność a zapaleni gracze związani ideą Role Play umieszczonego w Cesarstwie Rzymskim postanowili po kilku latach spróbować stworzyć od nowa grę która przez wiele lat kształciła wielbicieli Starożytności i pozwoliła zawiązać niejedną przyjaźń, a przede wszystkim nauczyła naprawdę dobrego Role Play.

Pax-Romana to portal Historyczno-Edukacyjny który jest jedną z podstaw dla rozgrywki RPG która aktualnie odbywa się na specjalnie przygotowanym forum (czyli w formule PBF - Play By Forum). Gracze wcielając się w rolę wykreowanej przez siebie postaci, piszą teksty opisujące zdarzenia z jej życia oraz prowadzą interakcję między swoimi postaciami. Rozmawiając, walcząc czy prowadząc wspólne interesy.

Zainteresowanych odsyłamy na Pax-Romana lub bezpośrednio na forum na którym odbywa się gra.