Wersja Archiwalna

Fantazjada 2014 - Relacja z imprezy!

TERENOWA GÓRSKAGRA FABULARNA – Relacja z imprezy

Fantazjada, larp od wielu lat mocno osadzony w historii tego typu imprez w Polsce, dobiegła końca! Tegoroczna edycja była dokładnie dwudziestą z kolei i z obecnie pojawiających się na oficjalnym forum Fantazjady informacji zamieszczanych przez graczy możemy wnioskować, iż zaliczyć można ją do udanych. Larp trwał od 19-go VI do 22-go VI 2014. Gra odbywała się na terenie Fortecznego Parku Kulturowego, w wybitnie malowniczej Srebrnej Górze. Gracze mieli do dyspozycji Fort Wysoka Skała oraz kilkukilometrowe szlaki prowadzące do różnych lokacji w terenie.

W tym roku pogoda wybitnie dopisała larpowcom jak i organizatorom zarówno podczas przygotowań jak i samej gry. Mimo utrudnień pojawiających się na trasie dojazdowej (wynikających ze wzmożonego ruchu ze względu na święto Bożego Ciała) znaczna większość graczy dotarła na miejsce na czas, by razem o godzinie 17:00 w czwartek rozpocząć oderwaną od rzeczywistości trzydniową przygodę. Tegoroczna edycja, jakże adekwatnie do aktualnych wydarzeń na świecie, nosiła znamiona świata osadzonego w państwie totalitarnym, rządzonym silną ręką, gdzie gracze musieli odnaleźć się w momentami absurdalnych sytuacjach. Uczestnicy szybko rozeznali się w klimacie państwa inwigilowanego, gdzie wszystko, co planowali i realizowali musiało przynajmniej sprawiać wrażenie zgodnego z główną doktryną polityczną.

Uczestnicy znając swoje odprawy fabularne starli się w potyczkach słownych i utarczkach na miecze bądź pięści, wykorzystując wszelkie możliwe zasoby by zrealizować wcześniej założone cele. Walczyli za swoje religie, przekonania, za swoje rodziny i wielkie plany związane z głównymi wątkami fabularnymi. Prężnie stworzyli działające urzędy i placówki dostarczając gry zarówno sobie jak i innym graczom, w niedzielny poranek doprowadzając do widowiskowego finału fabularnego.

W tegorocznej edycji Fantazjady wzięło udział 184 graczy, z czego 33% stanowiły kobiety. Średnia wieku wyniosła 24 lata. Najstarszy uczestnik miał 49 lat, natomiast najmłodszy 7. W tym roku w Fantazjadzie wzięło udział 20 niepełnoletnich uczestników, którym oczywiście towarzyszyli ich opiekunowie. Jak co roku gra przysporzyła uczestnikom wiele zabawy, rozwinęła nowe znajomości i utrwaliła te już wcześniej istniejące.

Obecnie organizacją Larpu Fantazjada zajmuje się powstałe w 2010 roku Stowarzyszenie Fantazjada, kontynuując działania prowadzone od 1994r przez częściowo tę samą ekipę. Zadania stowarzyszenia ukierunkowane są głównie na integrację środowisk młodzieżowych z całego kraju i zagranicy, zainteresowanych tematem fantastyki, gier fabularnych i odtwórstwa historycznego. Stowarzyszenie poza różnego rodzaju działaniami śródrocznymi jest ukierunkowane na organizowanie Larpów. Poza Fantazjadą jest to larp Postappo oraz KRĘGI.

Poniżej linki do galerii:

ArtKita:

Galeria 1
Galeria 2

megoff, Faith, Drego:

Galeria 3

Wrocław Fantastyczny:

Galeria 4
Galeria 5

Autor: megoff (www.fantazjada.pl)

Mmorcin |

Fantazjada - terenowa górska gra fabularna

Z przyjemnością ogłaszamy że serwis Gildia RPG objął patronat medialny nad impręzą. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19 - 22 czerwca 2014. Poniżej zamieszczamy krótki opis imprezy.

Źródło tekstu: Fantazjada.pl

Fantazjada to polski LARP, terenowa gra fabularna fantasy o długiej tradycji i szczególnie klimatycznej lokacji: od roku 1994 gra toczy się w Twierdzy Srebrnogórskiej w Górach Sowich. To największa górska forteca w Polsce. LARP Fantazjada to cykliczna impreza, gromadząca co roku na kilka dni kilkuset uczestników z całej Polski, a także zza granicy.

Według klasyfikacji GNS Rona Edwarda, Fantazjada jest larpem nastawionym głównie na symulacjonizm, jednak wykazuje też cechy gier narratywistycznych oraz rozgrywkowych ("gamistycznych"). Wynika to z elastycznego podejścia, któremu zawdzięcza się kompleksowe komponowane wątków pod kątem zgłoszeń uczestników. Ta otwartość na różne preferencje graczy jest całkowicie zamierzona i celowa.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego materiału filmowego dotyczącego działalności Stowarzyszenia Fantazjada: Film promujący.

Oldtown - konwent w klimatach postapokaliptycznych

Jesteś fantastą, larpowcem, zagrywasz się w Fallouta, a może po prostu lubisz dobrą zabawę w dobrym towarzystwie? Zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest poczuć apokalipsę na... własnej skórze? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco - OldTown to impreza dla Ciebie!

Czym jest OldTown? To ogólnopolska impreza w klimatach postapokaliptycznych, odbywającą się w lipcu na opuszczonym lotnisku w Stargardzie Szczecińskim. Składa się z trzydniowej gry terenowej (LARP), podczas której gracze wcielają się w role mieszkańców postapokaliptycznego miasteczka oraz trwającej dwa dni części konwentowej, pełnej nietypowych atrakcji. Cała impreza to coś pomiędzy typowym konwentem fantastycznym, grą terenową, a obozem przetrwania. Nie musisz być larpowym weteranem - forma imprezy pozwala na odnalezienie się zarówno starym wyjadaczom, jak i osobom, które pierwszy raz przyjechały na konwent.

Z przyjemnością ogłaszamy że serwis Gildia RPG objął patronat medialny nad impręzą. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 21-27 lipca 2014.

Zainteresowani? Zapraszamy na oficjalną stronę konwentu oraz profil facebook imprezy.