Wersja Archiwalna

Questy

The Butcher

Zlecany przez: Wounded Townsman (leży przed kościołem) Poziom: 2 Uwagi: Występuje także w grze MultiPlayer, ale za wykonanie dostajemy jakiś losowo wybrany magiczny przedmiot.

Znaleźć go można na drugim poziomie. Jest on zamknięty w kwadratowym pomieszczeniu. Dopuki go nie wypuścisz, nic Ci nie grozi. Można go pokonać na dwa sposoby: Otworzyć drzwi do jego siedziby i uciec za kraty. Butcher jest głupi i będzie łaził bez celu wzdłuż krat (nawet drzwi go otwierać nie nauczyli :) ),a ty go łatwo wykończysz z łuku. Można też wstawić Firewalla za drzwi i je zamknąć - będzie pieczeń :-)

Poisoned Water Supply

Zlecany przez: Pepin Poziom: mini-level "Poisoned Water Supply" (wejście z poziomu 2) Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player.

Potwory zatruły strumień wody znajdujący się pod ziemią. Dla mieszkańców jest on bardzo ważny, ponieważ stanowi główne źródło wody w Tristram. Aby oczyścić strumyk, musisz zabić wszystkie potwory w Dark Passage na 2 poziomie. Otrzymasz za to od Pepina Ring of Truth. Niestety quest ten występuje tylko w trybie Single Player.

The Course of King Leoric

Zlecany przez: Ogden Poziom: mini-level "Skeleton King's Lair" (wejście z poziomu 3) Uwagi: Występuje także w trybie Multi Player, jednak nie rozgrywa się w mini-levelu lecz na poziomie 3. Ponadto zamiast The Undead Crown dostajemy wybrany losowo magiczny przedmiot.

W trybie Single Player, trzeba wejść do specjalnej komnaty (Skeleton King's Lair), gdzie siedzi masa szkieletów oraz sam Król Leoric. W Multi Player pałęta się gdzieś na 3 poziomie. Do jego unieszkodliwienia najlepiej użyć czaru Holy Bolt. Walka wręcz nie jest wskazana, ponieważ za każdym razem gdy nas trafi odzyskuje część punktów życia. W trybie Single Player Leoric rzuca koronę umarłych, a w Multi Player tylko jeden wygenerowany losowo przedmiot.

Gharbad the Weak

Zlecany przez: Gharbad the Weak Poziom: 4 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player

Potwór boi się Ciebie i błaga o litość. W zamian da ci magiczny przedmiot, za każdym razem, kiedy do niego przyjdziesz., Gdy przyjdziesz za trzecim razem gość się wkurzy i zaatakuję cie. Po jego śmierci otrzymasz kolejny magiczny przedmiot.

Ogden's Sign

Zlecany przez: Ogden Poziom: 4 Uwagi: ten quest występuje tylko w trybie Single Player

Przejście z czwartego do piątego poziomu jest zamknięte. Pilnuje go mały gostek z włócznią. Nazywa się Snotspill. Poprosi cię o przyniesienie szyldu Tawerny. Ow przedmiot znajduje się w salce obok i jest pilnowany przez kilku Overlordów. Zdobyty w ten sposób artefakt można oddać Snotspill"owi.. Gdy to zrobisz zaatakuje ciebie chmara jego sługusów. Można też oddać szyld właścicielowi tawerny Ogden'owi, który w dowód wdzięczności da unikalny hełm. W obu przypadkach 5 poziom stoi otworem oczywiście.

The Magic Rock

Zlecany przez: Griswold Poziom: 5 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player

Griswold opowie Ci o karawanie z wchodnich ziem, wiozącej kamień, który spadł z nieba. Ów karawanę napadli i splądrowali jacyś zakapturzeni jeżdzcy, a skała nie została nigdy odnaleziona. Kowal poprosi Cię o przyniesienie tej skały i w zamian ofiaruje unikalny pierścień. Kamień znajduje się na piątym poziomie.

Valor

Inicjowany przez: Book of Blood Poziom: 5 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player.

Po przeczytaniu Book of Blood na 5 poziomie przejdż do następnej sali. Podnieś, leżący na ziemi, Blood Stone i umieść go na piedestale obok. Na zewnątrz pomieszczenia w którym jesteś otworzyła się nowa sala. Weż z niej następny Blood Stone i umieść go również na piedestale. Tak samo postąp z trzecim kamieniem. Otworzy się główna sala. Wśrodku znajdziesz niezłą zbroję zwaną Arkaine's Valor. Nosząc ten pancerz wojownikiem, przeszedłem całą grę na poziomie Normal bez większych przeszkód.

The Chamber of Bone

Inicjowany przez: Mythical Book Poziom: mini-level "The Chamber of Bone" (wejście z poziomu 6) Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player.

Po przeczytaniu Mythical Book - księgi znajdującej się na szóstym poziomie, uzyskasz dostęp do schodów prowadzących do The Chamber of Bone, które uprzednio były zamknięte. Znajdziesz tam dużo magicznych przedmiotów oraz Ancient Tome, dzięki któremu uzyskasz jeden poziom czaru Guardian.

Halls of the Blind

Inicjowany przez: Book of the Blind Poziom: 7 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player.

Będąc na siódmym poziomie przeczytaj Book of the Blind, a uzyskasz dostęp do Halls of the Blind. Sala ta leży na tym samym poziomie. Zabij tam wszystkich i podnieś leżący Optic Amulet.

Zhar the Mad

Inicjowany przez: Zhar the Mad Poziom: 8 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player.

Zhar the Mad to szalony czarodziej, którego można znaleźć na ósmym poziomie podziemii. Gdy z nim porozmawiasz, powie Ci żebyś go zostawił i da Ci jedną księgę. Jeśli weźmiesz księgę ze stojącego za nim regału, mag niezwłocznie Cię zaatakuje. Aby wykonać quest musisz zabić Zhar'a.

Black Mushroom

Zlecany przez: Adria Poziom: 9 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player.

Po znalezieniu Fungal Tome musisz udać się do Adrii. Powie Ci, że jest to Book of Reagents czyli księga odczynników i poprosi Cię o przyniesienie dużej, czarnej pieczarki (Black Mushroom), która jest jej potrzebna do przygotowania jakiejś specjalnej mikstury. Grzyba znajdziesz na dziewiątym poziomie. Gdy oddasz ją Adrii, ta bardzo się ucieszy i powie Ci, że Pepin szuka mózgu demona do stworzenia eliksiru zdolnego leczyć zatrutych demonicznym jadem. Kiedy przyniesiesz Pepin'owi mózg, dostaniesz od niego Spectral Elxir. Musisz go zanieść do Adrii. Nie będzie zadowolona, że tak długo to trwało i powie żebyś go sobie zatrzymał. Wypij go, a wszystkie Twoje atrybuty wzrosną o 3.

Anvil of Fury

Zlecany przez: Griswold Poziom: 10 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player.

Griswold opowie Ci historię o mistycznym kowadle pochodzącym prosto z Piekielnej Kużni (Hellforge), Kowal słyszał, że znajduje się ono gdzieś w podziemiach i poprosi Cię o odnalezienie go. W zamian obieca wykuć na nim wspaniałą broń specjalnie dla Ciebie. Anvil of Fury znajdziesz mniejwięcej na środku 10 poziomu. Zanieś je do kowala, a zaliczysz kolejny quest i dostaniesz fajny mieczyk.

Warlord of Blood

Inicjowany przez: Steel Tome Poziom: 13 Uwagi: Występuje tylko w trybie Single Player

Gdy przeczytasz Steel Tome opowiadający o Warlord of Blood, uzyskasz dostęp do małej sali, której ściany otaczają zejście do 14 poziomu. Wystarczy tam wejść i urządzić rzeźnię na Steel Lord'ach. W pomieszczeniu tym można znaleźć naprawdę dobre przedmioty.

Lachdanan

Inicjowany przez: Lachdanan Poziom: 14 Uwagi: ten quest występuje tylko w trybie Single Player

Lachdan znajduje się na 14 poziomie, wygląda jak magiczny Blood Knight. Opowie Ci m.in. o tym, że był rycerzem króla Leorica, strzegł prawa i porządku, i że ów król, opętany przez zle moce, rzucił na niego klątwę. Powie Ci również o eliksirze, który może znieść klątwę i uwolnić jego duszę. Artyfakt ten nazywa się Golden Elixir i znajduje się gdzieś na 15 poziomie. Onajdż go i przynieś rycerzowi, aby ocalić jego duszę. W zamian otrzymasz jego hełm.

Archbishop Lazarus

Zlecany przez: Cain Poziom: mini-level "Archbishop Lazarus' Lair" (wejście z poziomu 15) Uwagi: Występuje w trybie Single Player i Multi Player, jednak w trybie Multi Player nie znajdziesz Staff of Lazarus i nie ma tam mini-levelu, Lazarus jest na 15 poziomie.

Na 15 poziomie znajdziesz Vile Stand (dosłownie tłumacząc - Nędzny Stojak). Znajduje się na nim Staff of Lazarus. Zanieś go do Cain'a. Ten opowie Ci o arcybiskupie Lazarusie, który sprowadził mieszkańców Tristram do podziemi w celu odnalezienia zaginionego księcia Albrechta, jednak okazał się zdrajcą i wyprowadził wszystkich prosto na hordy demonów. Cain poprosi Cię o zabicie Lazarusa i odnalezienie zaginionego księcia. Gdy wrócisz do podziemi, obok ogromnego pentagramu pojawi się czerwony portal opisany jako "Portal to the Unholy Altar". Gdy już tam będziesz skorzystaj z dwóch Book of Vileness, aby wteleportować się w nieodkryte tereny, a następnie wróć do miejsca w którym pojawiłeś się na początku wyprawy. Zostaniesz przeteleportowany prosto do Lazarusa i jego obstawy. Musisz ich wszystkich zabić. Niestety, chłopiec, którego miałeś ocalić został zamordowany.

Diablo

Zlecany przez: Cain Poziom: 16 Uwagi: Występuje w trybie Single Player i Multi Player.

Po zabiciu Lazarusa, Cain powie Ci, że chłopak z ołtarza nie był księciem. Dowiesz sie również że Zło przeciw któremu walczysz to sam Pan Terroru (Lord of Terror) Diablo. Musisz zatem zejść na 16 poziom i pozbyć się Go raz na zawsze. Do tego poziomu dostaniesz się przechodząc przez pentagram. Poziom 16 składa się z czterech wielkich sal. W dwóch znajduje się po jednym Skull Lever (dżwignia z czaszek), w jednej znajdują się dwa Skull Lever, a w ostatnim pomieszczeniu jest sam The Dark Lord wraz z obstawą. Musisz poprzesuwać wszystkie dżwignię, aby po kolei oczyścić każdą z sal, aż wreszcie trafisz do tej gdzie ukrywa się największe Zło Świata.