Wersja Archiwalna

Poradnik małego BinLadena

Ten artykuł poświęcony jest organizacją terrorystycznym w WFRP, czyli "Jak stać się prawdziwym Bin Ladenem".

1.Struktura organizacji.

Wszystkie organizacje potrzebują funduszy, dlatego albo szukają sponsorów (firma kupiecka, jakieś małe państewko), albo same zajmują się zdobywaniem pieniędzy. Ten drugi sposób polega na kupowaniu/zakładaniu małych firm, wsi. Czasem zdarza się, że całe miasto utrzymuje terrorystów. W zamian sponsorzy mogą liczyć na protekcje ze strony organizacji. Niektórzy dokonują jednorazowych wpłat na konto "Fundacji" w zamian za wykonanie jakiejś misji (np.: asymilacja wrogów, itp.). Zdarza się także, iż sponsorami są szefowie tych organizacji terrorystycznych. Wydatki organizacji są olbrzymie, gdyż muszą opłacać licznych szpiegów, utrzymywać licznych wojowników oraz płacić częste łapówki.

Organizacje takie posiadają swe siedziby najczęściej w wielkich miastach (lecz nigdy oficjalnie), czasem zaś w twierdzach dobrze ukrytych przed prawem. Wśród terrorystów jednej organizacji przestrzegana jest zawsze ścisła hierarchia. Na najniższym stopniu znajdują się zwykli wojownicy oraz rekruci nie posiadający praktycznie żadnych praw. Ta grupa należy do organizacji wyłącznie dlatego, gdyż dostaje od niej żołd. Następny szczebel zajmują informatorzy, szpiedzy oraz dowódcy oddziałów zbrojnych; ci także dostają pieniądze od organizacji, lecz oczywiście wielokrotnie większe od zwykłych "pionków". Kolejni w hierarchii są fanatycy, którzy są w stanie poświęcić wszystko (rodziny, majątek, a nawet siebie) dla organizacji. Na najwyższym miejscu znajdują się członkowie rady, którzy dyrygują całą grupą. Oni właśnie zdobywają dla terrorystów fundusze, sami przy tym również czerpiąc duże korzyści.

2.Czym się zajmują terroryści?

Organizacje terrorystyczne mają najczęściej na celu obalenie jakiegoś organu prawa, czy władzy. Swoją działalnością poważnie zatruwają życie i niszczą porządek w Imperium. Oczywiście aby zyskać siły działają i w innych państwach, pomagając różnym innym grupom. Ich działanie polega na niszczeni imperialnych statków, powozów, budowli oraz na zabijaniu kluczowych osobistości. Terroryści jednak nigdy nie stają do bezpośredniej bitwy. Wolą opierać się na wprowadzeniu terroru i grozy pomiędzy klasę średnią społeczeństwa, aby tym samym zmniejszyć jej zaufanie do klas wyższych, w tym szlachty, elektorów i samego cesarza. Wszystkie ich akcje są starannie dopracowane, lecz zdarzają się rzadko, co jest spowodowane długimi przygotowaniami do każdego zadania.

3.W praktyce Terrorystą można zostać na kilka sposobów. Można urodzić się w rodzinie, w której ktoś jest już zaufanym członkiem organizacji i oczywiście chce zwerbować swoich najbliższych do służenia "sprawiedliwości". Drugi sposób wiąże się ze zdobyciem zaufania członków z wyższych szczebli. Ostatni wiąże się z wpłaceniem odpowiedniej sumy pieniędzy.

Jest to profesja podstawowa.

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
1010210110

Profesje wyjściowe: dowódca terrorystów, banita, fanatyk

Umiejętności: Bijatyka, Charakteryzacja, Cichy chód w mieście, Cichy chód na wsi, Sekretne znaki/Sekretny język terrorystów, Krasomówstwo, Ukrywanie się w mieście, Ukrywanie się na wsi.

Dowódca oddziału ma pod władaniem często ilka-kilkanaście osób. Jemu powierzane są misje czysto siłowe lub też taktyczne.

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
202011420210202010

Profesje wejściowe: wszystkie wojownicze

Profesje wyjściowe: Fanatyk, banita, rozbójnik, szpieg

Umiejętności: Bijatyka, Charakteryzacja, Cichy chód w mieście, Cichy chód na wsi, Sekretne znaki/Sekretny język terrorystów, Krasomówstwo, Ukrywanie się w mieście, Ukrywanie się na wsi, Zastawianie pułapek, Wyzwalanie się z więzów, Tropienie, Torturowanie, Ogłuszenie.

Fanatycy to najpotężniejsza broń organizacji. Fanatycy nie cofną się przed niczym. Są w stanie poświęcić zarówno swoje życie, jak i istnienia swoich najbliższych dla osiągnięcia celu.

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
120202242022010104040

Umiejętności: Bijatyka, Charakteryzacja, Cichy chód w mieście, Cichy chód na wsi, Sekretne znaki/Sekretny język terrorystów, Krasomówstwo, Ukrywanie się w mieście, Ukrywanie się na wsi, Zastawianie pułapek, Wyzwalanie się z więzów, Tropienie, Torturowanie, Ogłuszenie, Aktorstwo, Bardzo silny, Bardzo wytrzymały, Bystry wzrok, Czuły słuch, Jeździectwo, Mocna głowa, Naśladownictwo, Otwieranie zamków, Pływanie, Rozbrajanie, Szaleńczy atak, Szósty zmysł, Śledzenie, Ucieczka

Członek rady jest najbardziej prestiżową osobą w organizacji. To właśnie rada zajmuje się zbieraniem funduszy i opracowywaniem uderzeń.

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
1042011050302030

Umiejętności: Aktorstwo, Błyskotliwość, Charakteryzacja, Chemia, Chirurgia, Czytanie z warg, Czytanie/pisanie, Etykieta, Gadanina, Gawędziarstwo, Geniusz arytmetyczny, Heraldyka, Historia, Jeździectwo, Kartografia, Krasomówstwo, Mimika, Naśladownictwo, Prawo, Przekupstwo.

Tłumaczenie: banshee