Wersja Archiwalna

Opóźnienie premiery Torment: Tides Of Numenera

Mamy złą wiadomość dla graczy oczekujących na RPGa Torment: Tides of Numenera. Data premiery została przełożona na koniec przyszłego roku. Przyczyny i więcej informacji w poniższym artykule.

Torment: Tides of Numenera to gra RPG studia inXile entertainment, która w całości została sfinansowana przez graczy. Gra biła rekordy popularności na Kickstarterze, w ciągu zaledwie kilku dni zebrała planowane przez twórców 900 tysięcy dolarów, jednak ta suma wzrosła aż do 4'188'927 dolarów! To tworzony na silniku Unity duchowy spadkobierca kultowej gry Planescape: Torment. Ze względu na problemy z licencją autorzy postanowili stworzyć od podstaw uniwersum o nazwie Numenera.

W grze najważniejsza jest fabuła, dlatego też ważną rolę odgrywają dialogii z napotkanymi na swojej drodze postaciami, wszystkie rozmowy charakteryzują się różną treścią oraz tonem, przez co na każdą z nich nasz rozmówca inaczej reaguje. Podczas podróży lub w czasie walk mogą towarzyszyć nam inni bohaterowie. W trakcie całej gry możemy zdobywać punkty doświadczenia dzięki którym postacie rozwijają się oraz nabywają nowe umiejętności.

Jak wiemy studio inXile pracuje obecnie nad dwoma projektami: Westeland 2 oraz Torment: Tides of Numenera, ponieważ Westeland 2 jest bliższe ukończenia twórcy postanowili skoncentrować się nad zakończeniem swojej pracy nad jedną grą, aby później rozpocząć pracę nad drugą. Powodem tak dużego poślizgu jest fakt,że osoby zajmujące się obiema grami nie zakończyły pracy nad Westeland 2, dlatego nie mogą rozpocząć projektu Numenery. Jak informuje producent Kevin Saunders Torment zadebiutuje nie na początku, a pod koniec 2015 roku. "Spędziliśmy więcej czasu na prototypy, poprawianie narzędzi, powtarzanie procesów itd., zanim przystąpiliśmy do pełnej produkcji. To pozytywnie wpłynęło na wszystko... oprócz daty premiery." – pisze inXile.

Numenera to trochę inny rodzaj RPGa, w którym twórcy postawią na fabułę, a mniej na walkę dzięki czemu będzie im łatwiej, a zdobyte doświadczenie przy tworzeniu Westeland 2 pomoże im stworzyć naprawdę dobrą grę. Podsumowując na Tormenta musimy jeszcze poczekać, ale przypominamy o zbliżającej się w sierpniu premierze Westeland 2.