Wersja Archiwalna

NPC

Wstęp
NPC to skrót od non-player character. Oznacza on postać nie prowadzoną przez gracza. Żyją oni własnym życiem i nie mamy wpływu na ich los. Czasami zlecają nam zadania lub mogą też z nami handlować. Poniżej przedstawiam opis wszystkich postaci występujących w mieście. Wszelkie uwagi co do działu proszę kierować pod adres mmorcin@wp.pl.

Andria the Witch

Przez mieszkańców nazywana wiedźmą, ale tak naprawdę jest czarodziejką. Sprzedaje: staff'y, scroll'e, napoje, elixiry, księgi z czarami oraz potrafi ładować laski. Zdarza się jej zlecić jakiś Quest.

Cain the Elder

Ostatni żyjący członek Bractwa Horadrim. Posiada zdolność identyfikowania magicznych przedmiotów. Wykonuje to za symboliczną opłatą 100 sztuk złota. Jest zleceniodawcą paru głównych Questów.

Farnham the Drunk

Wiecznie pijany staruszek, który brał udział w wyprawie zorganizowanej przez Lazarusa. Można z nim tylko pogadać. Nic nie sprzedaje, ani nie zleca Questów.

Gillian the Barnaid

Pracuje w tawernie u Ogdena. Nie zleca Questów. Można z nią jedynie rozmawiać.

Griswold the Blacksmith

Miejscowy kowal. Jeden z najlepszych na ziemiach Khanduras. Potrafi naprawiać uszkodzone przedmioty. Sprzedaje wszystkie rodzaje wyposażenia z wyjątkiem staff'ów. W trybie Multi Player nie kupimy u niego również pierścieni i amuletów.

Ogden the Tavern Owner

Właściciel tawerny w Tristram. Mieszka tam razem z żoną o imieniu Garda oraz z Gillian. Z pewnością zleci nam jakieś zadanie.

Pepin the Healer

Potrafi uzdrawiać rannych. nie pobiera przy tym żadnej opłaty. Handluje wszelkiego rodzaju napojami i elixirami. W trybie Multiplayer ma w sprzedaży również Scroll of Ressurect. Czasami zleca jakieś zadanie.

Wirt The Peg-legged Boy

Porwano go wraz z księciem Albrechtem i innymi dziećmi. Został odnaleziony przez Griswolda w podziemiach klasztoru. Niestety stracił nogę i ma teraz drewnianą. Handluje z różnymi gildiami i ma do zaoferowania wiele rzeczy, których u Griswolda nie dostaniemy.

Wounded Townsman

Jeden z mieszkańców, którzy wyruszyli do podziemii klasztoru w celu odnalezienia księcia Albrechta. Spotkasz go leżącego przed wejściem do kościoła. Zleci Ci on Quest, polegający na zabiciu potwora, który dokonał rzezi członków wyprawy. Nazywa się The Butcher i znajduje się na drugim poziomie piwnic.