Wersja Archiwalna

Neuroshima - Zaginione Miasto

“Zaginione Miasto” jest drugą, po “Zabić Szczura”, minikampanią do systemu RPG “Neuroshima”. Przygoda autorstwa Marcina Blachy to kolejny dodatek do tego postapokaliptycznego systemu, który cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Wydawnictwo Portal przyzwyczaiło nas do stylu pisania reprezentowanego przez teksty do NS, podobnie rzecz ma się z “ZM”.

Przygoda liczy sobie 50 stron, standardowego, NS-owego formatu. Kolorowa okładka świetnie pasuje do zawartości książeczk. Kampania podzielona jest na dwie części, które dzielą przygodę na dwie sesje. Ciekawa fabuła przykuje graczy na długie godziny gry. Ciekawie budowane napięcie, typowe rozwiązania przy tego typu przygodach, przywodzi na myśl filmy o “Indiana Jones i Ostatniej Krucjacie” i pozostałe części z cyklu o panu z pejczykiem. Oryginalni bohaterowie niezależnisą ciekawymi i trudnymi przeciwnikami. Kilka ciekawych i bardzo nowatorskich motywów wyróżnia przygodę “in plus”.

Oprawa graficzna stoi na średnim poziomie. Czarno-białe szkice pasuję do systemu, ale w przygodzie na Florydzie przydałoby się troszkę zieleni. Mimo wszystko ilustracje są pozornie wykonane “na odpiernicz się”, jednak są to tylko pozory. Kilka ilustracji jest ciekawych, nawet dwuznacznych (np. Coś na okładce). Ilustracje nie wyróżniają się czymś specjalnym.

Jeśli miałbym wskazać największe zalety i wady produktu to byłyby to: Zalety – ciekawa fabuła, sporo akcji rodem z filmów o słynnym archeologu, interesujący Bohaterowi Niezależni. Wady – chyba troszkę zbyt przewidywalna, zwłaszcza dla fanów Indiana Jones'a.

Recenzja krótka, ale tylko dlatego, że jest to recenzja przygody. Mógłbym opisać całą fabułę i NPCów, ale nie o to w recenzji chodzi. Jej celem jest przede wszystkim zachęcenie lub zniechęcenie do kupna danego produktu. Recenzja równie krótka co przygoda, jednak przygoda jest bardziej zaskakująca. Mogę ją śmiało polecić każdemu MG, a graczy zachęcam do zagrania, jeśli jeszcze się wahają.

Uwaga: Dziękujemy Wydawnictwu Portal za udostępnienie produktu do recenzji.

Autor: Eldred [kirion AT poczta DOT onet DOT pl]