Wersja Archiwalna

Khaine - bóg morderstwa i pan nieumarłych

Khaine - bóg morderstwa i nieumarłych

Opis: Khaine jest Panem Morderstwa i Bogiem Nieumarłych. Mówi się, że jest zazdrosny o królestwo zmarłych swego starszego brata, Morra i właśnie dla tego wykrada mu dusze nie ochranianych przez kult zmarłych (nie pochowanych zgodnie z obrządkiem Morra), oraz dusze zamordowanych lub złożonych mu w ofierze. Zasilają one jego własne mroczne królestwo, z którego nekromanci czerpią dusze do budowy swych armii. Opisywany jest jako wielkie, demoniczne stworzenie z potężną, rogatą głową wyposażoną w wypełniony zębami pysk, oraz z czterema rękami z których każda trzyma w dłoni zakrwawiony sztylet. Na szyi nosi naszyjnik z czaszek.

Charakter: Zły

Symbol: Symbolami Khaine'a są; skorpion z zakrwawionym żądłem, lub jego podobizna wyrzeźbiona z ludzkiej kości. W sekretnych rytuałach i ceremoniach Akolici i Klerycy noszą czarne szaty obszyte czerwienią i żółcią, oraz maski wyobrażające jego podobiznę. Wysocy kapłani noszą również kostury z ludzkich kości z wyrytym motywem skorpiona lub najeżonej kłami paszczy.

Zasięg kultu: Ten sekretny kult wywodzi się ze starożytnej krainy Kemet. Z czasem rozprzestrzenił się na Arabię i Stary Świat. W niektórych rejonach Złych Ziem Khaine nadal jest czczony otwarcie, ale w Starym Świecie jego wyznawcy są nieliczni i dobrze ukryci.

Świątynie: Nie istnieją żadne świątynie czy kaplice poświęcone Panu Morderstwa. W zamian jego wyznawcy spotykają się i odprawiają swoje rytuały w starych piwnicach czy nawet noszą składane mini-ołtarzyki przy sobie. Uczestnicy ceremonii i rytuałów zażywają narkotyki aby wywołać wizje jakie ma zsyłać swoim wybrańcom Khaine. Zwykle rytuał koncentruje się na ceremonialnym poświęceniu jakiejś duszy Khaine'owi, ale przedmiotem ceremonii może też być prośba do boga o błogosławieństwo czy cokolwiek innego związanego z kultem.

Przyjaciele i wrogowie: Kult Khaine'a nie ma przyjaciół nawet wśród bogów Chaosu gdyż jest zdradziecki, nieprzewidywalny i wysoce niegodny zaufania. Zaprzysiężonymi wrogami są wszelkie bóstwa Starego Świata, a w szczególności Morr i Ormazd.

Święta: Kult Khaine'a nie obchodzi żadnych świąt. Pan Mordu zawsze przyjmie poświęconą mu duszę, a jeśli składający ofiarę szczególnie zadowoli swego Pana to może liczyć na nagrodę w postaci błogosławieństwa. Od czasu do czasu jego wyznawcy mogą podjąć wzmożone wysiłki aby zadowolić tego boga. Zbytnia opieszałość zwykle skutkuje otrzymaniem jednego lub dwóch punktów obłędu.

Wymagania kultu: Żadne, jednak raz przystąpiwszy do jego wyznawców, nie można tak po prostu odejść. Takie działanie skutkuje straszliwą śmiercią w męczarniach.

Przykazania: Wyznawcy Khaine'a muszą: -Służyć mu dostarczając dusz do jego królestwa -Starać się mniej mordować, a więcej składać w ofierze (oczywiście w miarę możliwości, czasem wystarczy krótka modlitwa przed wtargnięciem nocą do czyjegoś domu) -Niepowodzenie w wykonaniu jakiegoś zadania wymaga śmierci kultysty, któremu sie nie ono powiodło. -Dusze już będące w mrocznym świecie Khaine'a mogą być wezwane na pomoc ale ilość zabitych w takiej akcji musi być większa (i będzie :D) niż ilość przyzwanych dusz.

Czary:Akolici i Klerycy Khaine'a mogą używać wszystkich czarów Magii Pomniejszej, Wojennej i Nekromantycznej

Zdolności: Khaine faworyzuje sprawnych zabójców. Każdy wyznawca może wybrać jedną dodatkową umiejętność z podanej listy: -sekretny język - nekromantów -ukrywanie się w mieście -ukrywanie się na wsi -gadanina -szaleńczy atak -znajomość ziół -hipnoza -ważenie trucizn -walka uliczna -ciche poruszanie w mieście -ciche poruszanie na wsi

Próby: Zwykle polegają na schwytaniu ofiary i rytualnym jej zamordowaniu.

autor: Alfred Nunez tłumaczenie: banshee