Wersja Archiwalna

Gargulce

GargulceGargulce są dość specyficznym rodzajem demonów. Dzięki temu, że są uwięzione w kamiennej formie nie podlegają niestabilności. Jak większość demonów są z natury złe i złośliwe. Jeśli przywołujący je nie jest wystarczająco silny, to rzucą się na niego rozjuszone wyrwaniem z ich macierzystego wymiaru i uwięzieniem w ciele z kamienia. Jeślu gargulcowi uda się zabić osobę która go przywołała, zyskuje wtedy wolną wolę, zaś jeśli pozostanie pod kontrolą i nie będzie lekcewarzony i pomiatany, może stanowić bardzo dobrego sługę i obrońcę. Znane są przypadki potężnych magów posiadających gargulca w swoim domu.

Wygląd:
Gargulce przyjmują postać humanoida o zwalistej budowie ciała. Zwykle mają około 180 cm. wzrostu lecz to może się zmieniać w zależności od tego w jakich rozmiarów posąg zostaną zaklęte. Najczęściej występują w kolorze czarnym lub szarym, lecz niektóre badania dowodzą, że mogą znieniać kolor skóry zgodnie z własnymi zachciankami. Gargulce posiadają nietoperzowate skrzydła i gadzi, ostro zakończony ogon. Zwykle posiadają też koźle nogi i brzydkie, rogate głowy. Oczy demona są doskonale widoczne gdy jest on aktywny i mogą świecić na czerwono, żółto lub zielono. Najbardziej przerażającą cechą gargulców są ich ostre jak brzytwa szpony i zęby mierzące od 5 do 15 centymetrów.

Charakter:
chaotyczny

Cechy psychologiczne:
Gargulce wywołują strach we wszystkich istotach poniżej 3 metrów wzrostu. Same są odporne na wszelkie oddziaływania psychologiczne z wyjątkiem tych wywołanych przez Większe Demony lub Bogów.

Zasady specjalne:

Gargulce, pomimo swej ciężkiej budowy latają jak stworzenia pikujące. Atakują 4 razy na rundę; raz gryząc, dwa razy szponami i raz ogonem.
Kamienne ciało daje im 2 punkty pancerza na całym ciele.
Gargulce są odporne na wszelkie nie magiczne ataki, a ich ataki są uważane za magiczne.

Podstawowe statystyki:

SWWUSSWTŻWIAZRCPIntOPSWOGD
554355517624503060808018

Autor:Alfred Nunez
Tłumaczenie:banshee