Wersja Archiwalna

Feniks

Chciałbym przedstawić wam nowego potworka do Warhammera zwanego Feniksem. Jako że na razie grywam najczęściej w Warhammera więc charakterystyki będą Warhammerowe J. Każdy chyba wie co to takiego ten Feniks ale może są tacy co niewiedzą. Postaram się opisać feniksa jak najdokładniej.

A więc zaczynam: Feniks zwany inaczej ognistym ptakiem jest tworem bogów - tak się przypuszcza. Nikt jeszcze nie odgadł czy feniks powstał dzięki magii czy został stworzony przez bogów aby chronić jakichś specjalnych miejsc - nikt tego nie wie. Feniks całe życie spędza w ogniu - najczęściej pod wulkanami itp. lecz feniks nie musi przebywać w ogniu bez przerwy - może żyć bez ognia ok.2 miesiące - potem zaczyna słabnąć. Feniks składa najczęściej jedno jaja choć może złożyć do trzech jaj. Feniksów na świecie(warhammerowym) jest niewiele więc feniksy pilnie strzegą jaj(bez skojarzeń proszę J) więc jeśli ktoś będzie je chciał wykraść dojdzie do walki - co zapewne nie skończy się dobrze dla kradnącego - zapewniam. Feniksy mają charakter dobry - raczej nie atakują bez powodu. A tak w ogóle to pióra jak i jajka feniksa są magiczne(kilka przedmiotów z piórkami i jajkami feniksa jest przedstawionych w napisanym przeze mnie tekściku "Magiczne przedmioty"). Feniksy żyją niezwykle długo - ponad 5000 lat. A teraz przedstawię wam charakterystykę dorosłego feniksa

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
589-888080325505010010025

Sz dotyczy poruszania się po ziemi - feniks lata jak istota pikująca. Feniks atakuje raz dziobnięciem i 2 razy szponami(może kogoś chwycić w obie szpony jeśli oba testy na WW będą udane). Każdy atak jest magiczny. Feniks nie może być zraniony zwykłą bronią - po uderzeniu topi się lub zapala w zależności z czego była wykonana. Każdy jego atak zadaje k6 obrażeń plus dodatkowe obrażenia od ognia w wysokości k3 obrażeń(cele łatwopalne k6). Feniksy są nadzwyczaj mądre i potrafią mówić(najczęściej jest to mowa Staroświatowa lub coś koło tego) tak jak smoki. Feniksy wzbudzają strach we wszystkich istotach żywych i grozę w istotach złych. Feniks jest odporny na wszystkie oddziaływania psychologiczne, nigdy nie ucieka z pola walki. Feniksy mają od 3 do 5m. wysokości, rozpiętość skrzydeł od 6 do 10m. Feniksy żyją w ogromnych jaskiniach np. pod wulkanem w których panuje olbrzymie ciepło. Zazwyczaj są tam też ogromne bogactwa. To wydaje mi się na tyle. Wszelkie uwagi i cokolwiek innego proszę kierować do mnie na e-mail.