Wersja Archiwalna

Ambull

Ambull jest wielkim, baryłkowatym stworem, przyjmującym pozycję małpy. Obie ręce i nogi kończą się żelaznymi szponami służącymi do kopania tuneli w skale. Jest to Obcy z gorącego Martwego Świata Luthera MacIntyre'a IX. Większość czasu spędza pod ziemią, unikając bezpośredniego słonecznego ciepła. Jest mięsożerny i zazwyczaj poluje na podziemne istoty. Żyje w grupach w kompleksach tuneli.

Statystyki:

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
650-5518504204314434320

Atakuje za pomocą 2 szponów, szczęk i ogona. Dzięki swemu wzrostowi może atakować dwóch przeciwników ludzkiego wzrostu naraz dzieląc pomiędzy nich swoje ataki.

Psychologia: Ambull wzbudza strach w żywych istotach o wzroście poniżej 2,5 metra. Dodatkowo ze względu na swoją głupotę posiada odporność na wszelkie czary wpływające na umysł.

Posiada trzy główne cechy. Pierwsza to wielkość i złośliwość. W ograniczonej przestrzeni, jest śmiertelnym wrogiem, zdolnym zadać zabójcze obrażenia w szybkim czasie. Gracze muszą próbować wyciągnąć go na teren w którym będzie możliwe okrążenie bestii i atakowanie jej z kilku stron, lub razić strzałami lub obszarowymi czarami. Drugą główną cechą jest głupota tej bestii. Nie zdaje sobie sprawy z wielu krytycznych dla niego sytuacji. Trzecią charakterystyczną cechą jest tworzenie tuneli w skale. Dzięki potwornie silnym szponom i szczękom może pokonywać skały z SZ 2.