Wersja Archiwalna

Abishai

"Abishai" dodatek do WRPG autor : Maciej Feliks maciekfx@poczta.onet.pl

Abishai to inteligentne demony, które różnią się od swoich braci sposobem życia i stosunkiem do ludzi. W niektórych częściach wschodnich i północnych Starego Świata są akceptowane przez ludzi, robiąc z nimi interesy. Nie zachowują się jak zwykłe demony, rodzą się i umierają, jak śmiertelne istoty, nie są odporne na broń niemagiczną i nie są podatne na jakąkolwiek niestabilność.

Uznawane jedynie przez rasę ludzi, nienawidzą krasnoludów, wielokrotnie wykorzystują gobliny do rabunków i mordów. Podobnym uczuciem darzą elfy. Jest kilka miejsc, gdzie kultura Abishai założyła podziemne miasta- państwa. Żaden śmiertelnik nie wyszedł z niego żywy, ponieważ lokacja miast jest to największa tajemnica tych stworzeń. W centrum takim, zwanym "Kanesarhin" czyli matka, znajduje się król, który włada całą społecznością.

Wygląd Abishai jest dość charakterystyczny. Wyglądają, jak skrzyżowanie człowieka i smoka. Mają humanoidalną postać (ok. 2,2 m wzrostu), potężne skrzydła i łuski. Wzbudzają grozę we wszystkich zwierzętach i istotach poniżej 3 metrów. Są traktowane jak istoty latające, przyziemne.

Charakter Abishai jest zawsze zły lub chaotyczny, czasami tylko neutralny.

W społeczności ludzi funkcjonują jedynie czarne Abishai, jako przewodnicy, handlarze i ochroniarze. Można ich również spotkać na arenach walki.

W ich społeczności obowiązuje ścisła hierarchia, podział na klasy społeczne ze względu na urodzenie.

Czarne Abishai :

Stanowią najniższą i najliczniejszą klasę społeczną. W królestwach wykorzystywani są do prac fizycznych i kontaktów z ludźmi i innymi istotami powierzchni. Nie posiadają żadnych właściwości magicznych, latają maksymalnie tyle rund ile wynosi ich WT. Są też najmniej groźne, choć stanowią spore zagrożenie dla przeciętnej drużyny.

Czarny Abishai

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
645236623342232323453418

Czerwone Abishai :

To swego rodzaju arystokracja, władająca miastami na terenach Starego Świata. Są mniej liczne i ich spotkanie zazwyczaj kończy się śmiercią. Nienawidzą wszystkiego, co żyje na powierzchni i sami na słońce nie wychodzą, chyba, że wymaga tego sytuacja lub rozkaz wszechwładnego (o tym później). Są silniejsze od swych czarnych braci i władają magią demoniczną do 2 poziomu

Czerwony Abishai

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
655336727442337373858518
PM = 3k10

Wzbudzają strach i grozę we wszystkich istotach żywych. Osiągają rozmiary do 2,6 metra.

Złote Abishai:

To zdecydowanie rasa panów, zwana wszechwładnymi. Nie widział ich jeszcze żaden śmiertelnik, żyją jedynie na terenie Arabii, gdzie są bardziej popularne. Siłą i mocą dorównują wielkim demonom, władają także magią demoniczną wszystkich poziomów. Skutki psychologiczne spotkania takiej istoty są opłakane. Osiągają ponad 3 metry wysokości, a siła ich skrzydeł jest niezrównana.

Złote Abishai

SZWWUSSWtŻWIAZRCPINTOPSWOGD
665657845653658989898918
PM=10k10

Abishai zawsze mówią o sobie "my", ponieważ czują się nieodłączną częścią społeczności. Ci natomiast, którzy zostali wygnani robią to z przyzwyczajenia i dumy. Ich natura jest gwałtowna, oni natomiast materialistami. Nigdy jednak żaden z Abishai nie wyjawi największych sekretów swego rodu, w tym lokalizacji podziemnego miasta matki.

W ciemnościach widzą na 30 m, a złote tak jak w dzień. Ponadto czerwone i złote Abishai są w stanie latać WT x 5 rund.